THERA CANE

 

 

Nasz umysł się nudzi.

Kiedy po raz kolejny ćwiczymy to samo lub używamy tej samej piłki czy rolki do masażu, głowa potrafi zaprotestować i trudno wtedy zrobić cokolwiek.

Co wtedy?

Rzucić się na nowe!!

A tym nowym może być na przykład baaaaardzo ciekawy sprzęt/gadżet, jakim jest „przyrząd do masażu Thera Cane”.

To moje „nowe” jest już stare, bo mam go od sześciu lat co najmniej i przynajmniej dwa razy w tygodniu go używam, ale właśnie wziąłem go do ręki i stąd pomysł na wpis…

 

Ale nie będzie w nim dosłownych pomysłów na korzystanie, bo jest to świetnie opisane w internecie; to raczej kilka zdań, które może nakłonią Cię do zakupu 🙂

 

To, na co warto zwrócić uwagę, to jego kształt (już wiesz, dlaczego paproć na fotce) i idąca za nim funkcjonalność w sensie ilości „wypustek”, czyli możliwości dotarcia do rejonów, do których nie dotrzemy piłką czy rolką.

Tymi wszystkimi dłuższymi i krótszymi wypustkami można po prostu uciskać/naciskać i przytrzymywać przez kilka sekund, ale też można je delikatnie przesuwać po ciele i z tego robi się już całkiem przyjemny masaż.

 

A jeśli nie masz za dużo czasu albo nie chce Ci się kłaść na podłodze na piłce albo rolce, możesz użyć go na siedząco albo stojąco!

     

 

I na pewno jest jednym z niewielu sprzętów pozwalających na masowanie pleców, a szczególnie okolic ramion/karku i naszego przeciążonego mięśnia czworobocznego…

 

 

Zachęcam Cię do wrzucenia w wyszukiwarkę hasła Thera Cane – zobaczysz naprawdę sporą ilość patentów na wykorzystanie go do automasażu, w formie zdjęć, tablic, rysunków ale też filmów!

Tego sprzętu, obok różnego rodzaju piłek, używają także Clair i Amber Daviesowie w znanej i genialnej książce: „Terapia punktów spustowych. Praktyczny podręcznik”.

 

Mam nadzieję, że kiedyś ten sprzęt zagości w Twoim domu 🙂 a jeśli masz jakieś pytania albo chcesz wypróbować na sobie mojego T. Cane’a, odezwij się…

Do zobaczenia!

 

 

THERA CANE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry